Menu

« »

Aktiivi esindus Põllujäljevõistlusel

 
Aktiivi esindus
Fotol: Kersti ja Tari, Aarne ja Sannu ning Greta ja Nicky
 

1.oktoobril toimus Harjumaal Eesti Dobermanniühingu (EDÜ) korraldatud Põllujäljekatse Meistrivõistlused 2016. Jäljeajamine viidi läbi Raasiku rohupõllul ja kuulekus Tagadi koerte koolitusplatsil. Sooritusi hindas Eesti Kennelliidu atesteeritud kuulekuskoolituse, IPO (FCI) ja põllujäljekatse koolitaja/kohtunik Tatjana Tšernjakova Tallinnast. Võistlusel osales 4 koera (saksa lambakoera, šveitsi valge lambakoer, belgia lambakoer (mali) ja hovawart), neist 3 Saaremaalt: Aarne Väli 7-aastase isase belgia lambakoeraga Tulikuuma Sähkövirta (Sannu), Greta Rüütel 5-aastase emase hovawardiga Nicky Vom Hause Luka (Nicky) ja Kersti Pink 3-aastase emase šveitsi valge lambakoeraga Born To Win White Target (Tari). Kõik võistlesid PJK-3 ehk kõrgeimas võistlusklassis.

Põllujäljekatse (PJK) on Eesti rahvuslik koeraspordiala, kuid toimub rahvusvahelise IPO eeskirja järgi. PJK on eelkõige teenistuskoertele mõeldud dressuuriala, mis koosneb kahest osast: jäljetööst ja kuulekusest. Võistlusel osalemiseks peab koer olema vähemalt 15 kuud vana, eeltingimuseks on edukalt sooritatud BH (ühiskonnakõlbulikkuse) katse. Võistluse alguses peab koer läbima ligipääsetavuse kontrolli (iseloomutesti). Hinded on võimalik saada: võrratu, väga hea, hea, rahuldav, ebapiisav. Maksimaalselt on võimalik kummagi osasoorituse eest saada 100 punkti ja koondtulemusena 200 punkti. Jäljetööd ja kuulekust hinnatakse eraldi, kuid sooritustulemus saadakse kahe osasoorituse koondina. Võistlusklasse on kolm: PJK-1, PJK-2 ja PJK-3.

Kõrgeimas klassis tuleb koeral:

  • A ehk jäljeosas ajada võõra inimese jälge rohu- või mullapõllul, mis on vähemalt 1 tund vana, skeemi pikkus on vähemalt 600 sammu, koosneb 5 sirgest ja 4 täisnurgast, jäljelt leida üles 3 erinevast materjalist eset (nahast, puidust ja tekstiilist) ja neid näitama. Koerajuht on jäljeajamise ajal koerast 10 meetri kaugusel. Koer peab ajama jälge intensiivselt, kestvalt ning võimalikult ühtlases tempos, jälje läbitöötamiseks on aega 20 minutit.
  • B ehk kuulekuse oss sooritada 9 harjutust: rihmata kõrvalkäik (etteantud skeemi järgi, inimrühma vahelt läbi, paugukatsega), liikumiselt istuma jäämine, jooksult lamama jäämine ja juurdetulek, jooksult seisma jäämine ja juurdetulek, 2 kg kaaluva puidust hantli toomine tasasel maal, 650-grammi kaaluva puidust hantli toomine üle 1 meetri kõrguse tõkke, samasuguse hantli toomine üle 1,8 meetri kõrguse A-tõkke, edasisaatmine 30 sammu kaugusele ja seal lamamine, püsilamamine häiritud olukorras (paugukatsega, omanik on koerast 30 sammu kaugusel ja koerale mittenähtaval).

 

Võistluspäev Harjumaal ei olnud kerge. Põllul puhus väga tugev tuul, mis raskendas koertel ninatööd. Ja kuna eelmisel päeval oli praamiliiklus tugeva tuule tõttu vahepeal seiskunud, jäi mandrile sõitnud koerte ja koerajuhtide uneaeg kesiseks. Kõik said siiski tublid tulemused.

 

Saarlaste tulemused võistlusel:

Klass

Koer

Tõug

Koerajuht

Punktid

Hinne

Koht

A

B

Kokku

PJK-3

Tulikuuma Sähkövirta (Sannu)

MAL

Aarne Väli

94

91

185

VH

1.

PJK-3

Nicky vom Hause Luka (Nicky)

HOV

Greta Rüütel

93

87

180

VH

2.

PJK-3

Born To Win White Target (Tari)

VLK

Kersti Pink

79

77

156

R

4.

 

Aarnele ja Sannule kaasnes esikohaga tiitel „EDÜ Põllujälje Meister 2016“

Palju õnne!

 

Sisene või Liitu