Menu

« »

Hea tulemus kuulekuskoolituse (KK) võistluselt

Kersti ja Tari
                                   Fotol: Kersti ja Tari

 

20.augustil 2016 toimus Harjumaal Rae valla Jüri staadionil Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühingu (EVLÜ) korraldatud võistlus kuulekuskoolituses „EVLÜ Karikas 2016“ 2.etapp.

EVLÜ karikasarja võistlused on võistlemiseks kõigile koertele olenemata tõust või tõutusest. Karikasarja igal etapivõistlusel autasustatakse kolme esimest kohta igas võistlusklassis ja samuti kogu etapi kokkuvõttena,  lisaks tunnustatakse igal etapivõistlusel ka koeri tiitlitega „Parim Üldmulje“ ja „Parim Kiirus“.

EVLÜ Karika 2.etapil oli osalejaid kokku 6, neist KK-1 astmes 3, KK-2 astmes 2 ja KK-3 astmes 1. Koeratõugudest olid esindatud saksa lambakoerad, itaalia corso, airedale terrier, beagel ja šveitsi valge lambakoer.  Sooritusi hindas Eesti Kennelliidu atesteeritud koolitaja ja katsekohtunik Esta Ratnik Tartust. Kaks võistluspaari ei saanud tulemust, ülejäänud sooritustele andis kohtunik hinded „väga hea“ ja „hea“.

 

Võistluse kõrgeimas astmes (KK-3) ainsana võistelnud koerteklubi Aktiiv ja EVLÜ võistluspaar Kersti Pink ja tema kolmeaastane emane šveitsi valge lambakoer Born To Win White Target (Tari) saavutasid tulemuseks 85 punktiga hinde „hea“, sellega oma klassis I koha ja ka kuue võistleja hulgast etapi üldvõidu ning tiitli „Parim Kiirus“. Kersti ja Tari treenivad kuulekuskoolitust Aarne Väli juhendamisel.

KK-3 astmes tuleb sooritada 8 harjutust: kõrvalkõnd rihmata ja paugukatse, liikumiselt istuma jäämine, jooksmiselt lamama jäämine ja juurdetulek, jooksmiselt seisma jäämine ja juurdetulek, puidust viskehantli toomine tasasel maal, puidust viskehantli toomine üle 1-meetrise tõkke hüpates, kohale saatmine (koerajuhi poolt maha jäetud eseme juurde), püsilamamine häiritud olukorras (paugukatsega, teine koer sooritab platsil samal ajal harjutusi).

Kuulekuskoolitus on Eesti rahvuslik koeraspordiala, hindamisel on maksimaalselt võimalik saada 100 punkti. Hinded: võrratu (96-100 punkti), väga hea (90-95 punkti), hea (80-89 punkti), rahuldav (70-79 punkti), mitterahuldav (0-69 punkti). Koolitustulemuse saamiseks peab koer saama vähemalt 70 punkti/hinne rahuldav. Vaata lisa kuulekuskoolituse eeskiri: http://web.zone.ee/ekl-kkk/KK2011.pdf

 

 

Sisene või Liitu