Menu

« »

Aktiivi jäljegrupp käis mandril Hobijälje võitlusel

 
Meeri ja Veera
Fotol: Meeri ja Veera
 
Andero ja Yarko
 Fotol: Andero ja Yarko
 

7.augustil 2016 toimus Pärnumaal Tihemetsas EVLÜ korraldatud mitteametlik põllujäljevõistlus „EVLÜ Hobijälje Meister 2016“. Võistlus toimus rohupõllul, kolmes võistlusklassis (Hobijälg-1, Hobijälg-2 ja Hobijälg-3), osavõtt oli kõigile koertele, kellel puudub ametlik tulemus ühelgi jäljega haakuval võistlusel/eksamil (PJK, IPO, FH), olenemata koera vanusest, tõust või tõutusest. Kohtunik oli Eesti Kennelliidu atesteeritud jäljekoolitaja Merlin Kanter Harjumaalt Hinnati koera iseseisvat tööd jäljel, tema motiveeritust ning töötahet, jäljel püsimist, jäljeajamise intensiivsust, sügavat nina, esemete näitamist ja nurka. Soorituse maksimumväärtuseks oli võimalk saada 100 punkti.

 

Esimeses ehk madalaimas astmes osales 1 koer (saksa pinšer), teises 3 koera (austraalia karjakoer, šveitsi valge lambakoer ja Nova Scotia retriiver), kolmandas ehk kõrgeimas astmes 8 koera (kolm saksa lambakoera, šveitsi valge lambakoer, hovawart, bordercollie, kaks dobermanni).

Aktiiv´ist osales võistlusel 5 võistluspaari, kõik Aarne Väli treeninggrupist, kõik võistlusklassis Hobijälg-3 ja kõik näitasid väikeste punktivahedega tihedas konkurentsis tublisid sooritusi:

Koerajuht

Koer

Koera tõug

Punkti-

summa

Hinne

Koht

Kersti Pink

Born To Win White Keykeeper (Kita)

VLK

96

Võrratu

III

Greta Rüütel

Custos Liminis Aurelia (Auri)

HOV

92

Väga hea

V

Meeri Lonn

Elga Start Veronika

(Vera)

DOB

91

Väga hea

VI

Andero Laurits

Yachero’s Yarko Yacur (Yarko)

DOB

83

Hea

VII

Sille Mõik

Wunderstern Desideria (Tessa)

SLK

81

Hea

VIII

 

PALJU ÕNNE ilusate soorituste puhul!

 

Vastavalt statuudile järjestab EVLÜ kõikides võistlusklassides osalenud šveitsi valged lambakoerad paremusjärjestusse ja autasustab kõrgeima punktisumma saavutanud šveitsi valget lambakoera ja koerajuhti karika ning tiitliga „EVLÜ Hobijälje Meister”. Tiitel on mitteametlik ja ei kanta tõutunnistusele. Tiitel „EVLÜ Hobijälje Meister 2016“ tuli seekord Kersti ja Kitaga Saaremaale.

Sisene või Liitu