Menu

« »

Eesti MV 2016 kuulekuskoolituses

 
Pildil võistluspaarid vasakult: Ülari Rooni/Unerschrocken Zento, Sirli Kahar/Estrellest Jaffa,
Eston Karnaskind/Real Diamond Rottwelite One, Annika Maripuu/Momento Mistika Sailing To Peak River, Karin Lageda/Estrellest Jägermeister

 

20.augustil toimusid Harjumaal Rae valla spordikompleksi staadionil Eesti Meistrivõistlused 2016 kuulekuskoolituses.

Kuulekuskoolitus (KK) on Eesti rahvuslik koerte koolitusala, kus on 3 astet (KK-1, KK-2, KK-3), hinnatakse koera töötahet, energiat, kontakti omanikuga, püsivust, korrektsust ning kahes kõrgemas astmes ka paugukindlust. Kuulekuskoolituse kaudu õpetatakse koerale ka tavaelus vajalikke oskusi ning koera omanikule, kuidas koerale uusi vajalikke oskusi edastada. Võistlustel kontrollitakse koolituse tulemusi ehk koera ja koerajuhi vahelist koostööd ning seda, kui korrektselt koer kõik harjutused omandanud on. Sooritustele antakse hinded mitterahuldavast võrratuni, maksimaalselt võimalik saada 100 punkti.

 

 

Eesti meistrivõistlusi korraldatakse üks kord aastas koolitusala kõrgeimas astmes, osaleda võivad vaid koerad, kes on kantud EST-registrisse. 2016 meistrivõistlused kuulekuskoolituses korraldas Eesti Kennelliidu Koolitus Koordineeriv Kogu koostöös Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühinguga, sooritusi hindas kohtunik Esta Ratnik Tartust, auhindadega toetas võistluse peasponsor Royal Canini. Tiitlile „Eesti Meister 2016 Kuulekuskoolituses“ pürgis 10 võistluspaari (koer ja koerajuht), tulemusega lõpetasid neist 8. Koeratõugudest olid esindatud austraalia lambakoerad (2), saksa lambakoerad (6) ja rottweilerid (2). Eesti kuulekaimate koerte tippvõistlus oli tasavägine – kohtunik andis kahele koerale hinde „väga hea“ ja kuuele koerale hinde „hea“.

 

Taasiseseisvumispäeval said Eesti meistriteks 2016 kuulekuskoolituses koerajuht Eston Karnaskind ja viieaastane isane rottweiler Real Diamond Rottwelite One, kes saavutasid tulemuseks 94 punkti, hinde „väga hea“ ja sellega I koha.

Väga väärika II koha saavutasid Annika Maripuu ja viieaastane emane austraalia lambakoer Momento Mistika Sailing To Peak River (Kätu), kes saavutasid tulemuseks 90 punkti ja samuti hinde „väga hea“.  

Pingeline oli võistlus saksa lambakoerte vahel auhinnaliste kohtade III kuni V nimel, kuna saavutatud tulemused olid kõik hindele „hea“ ja ühepunktiliste vahedega. Neist parimad olid Ülari Rooni ja kolmeaastane isane saksa lambakoer Unerschrocken Zento, kes saavutasid 89 punktiga III koha, järgnesid Karin Lageda ja nelja-aastane isane saksa lambakoer Estrellest Jägermeister 88 punktiga IV kohale ja Sirli Kahar ja nelja-aastane emane saksa lambakoer Estrellest Jaffa 87 punktiga V kohale.

 

Palju õnne Annikale ja Kätule väga hea tulemuse puhul!

Sisene või Liitu