Menu

« »

13.08.2016 Eesti Meistrivõistlused Jõulumäel

Kairi ja Pepe saavutasid Eesti Meistrivõistlustel maksi klassis II koha!!!

Mini klassis saavutasid Jaanus ja Jessy 8.koha, midi klassis Ereli ja Hugo 11.koha, maksi klassis Kätlin ja Kiara 8.koha, Merika ja Billy 10.koha, Kairi ja Hennie 14.koha, Moonika ja Grace 20.koha!

PALJU ÕNNE OSALEJATELE!

Fotol: Kairi ja Pepe meistrikate II koht. Pildi autor Martti Vaidla
 

 

Fotol: Kairi ja Pepe

Agility (AG) on koerasport, kus koerad võistlevad takistusraja läbimises. Agility eesmärgiks on arendada koerte liikuvust ja arukust, õpetades neid sooritama erinevaid takistusi. Agility kui hariva ja sportliku tegevuse abil sotsialiseeritakse koeri, ala nõuab koera ja koerajuhi vahelist head koostööd, oluline on nii osavus kui kiirus, võistlusrada tuleb läbida võimalikult väheste vigadega ja võimalikult kiiresti. Agility võistlustest võivad osa võtta kõik koerad. Agilitys on kolm võistlusklassi: 1. 2. ja 3., võistlusklasside rajad erinevad pikkuse, keerukuse astme ja soorituskiiruse poolest. Koerad on jagatud turjakõrguse järgi kolme võistlusrühma: mini, midi ja maksi. Võistlustulemuste põhjal omistatakse koertele hinnangud „suurepärane“, „väga hea“ ja „hea“. Kui koer saab rajal kolm või rohkem tõrget või koer läheb valele takistusele, võistluspaar diskvalifitseeritakse. Võistlusrajad kujundab konkreetse võistluse kohtunik, rada koosneb FCI poolt heakskiidetud takistustest: hüppetakistused (tõkked, okser, müür, rõngas), kontakttakistused (kiik, A-takistus, poom) ja muud takistused (kott, tunnel, slaalom, pikkushüpe, laud).

 

13.augustil toimusid Pärnumaal Jõulumäel Eesti Meistrivõistlused Agilitys, korraldaja oli Eesti Kennelliidu Koolitust Koordineeriv Kogu koostöös klubiga Pärnu Agility, sooritusi hindas kohtunik Stefanie Semkat Saksamaalt. Agility Eesti meistrivõistlustel võisteldakse kõrgeimas võistlusklassis, hüppe- ja agilityrajal, milleks on AG-3/H-3, võistluste võitja selgitatakse hüpperaja ja agilityraja koondtulemuste põhjal. Osaleda võivad Eesti registrisse kantud tõukoerad ja tõutud koerad. Koerad peavad olema vanemad kui 18 kuud. Aunimetus Eesti Meister Agilitys omistatakse koerale, kes on Eesti meistrivõistlustel võitnud oma võistlusrühma tulemusega vähemalt hindega “väga hea”.

 

Meistrivõistlustel Pärnumaal oli kokku 87 osalejat, neist minid 33, midid 20 ja maksid 34. Tulemusega lõpetasid 66 (minid 28, midid 14, maksid 24). Koerteklubist Aktiiv osales meistrivõistlustel 8 koerajuhti 9 koeraga: minide võistlusrühmas Jaanus Rand Jack Russel´i terjeriga Scarlett Bevy Jr Secret Hope (Jessy), midide rühmas Ereli Mägi segaverelise koeraga Hugo, makside rühmas Kairi Raamat kahe koeraga – segaverelise koeraga Pepe ja hollandi lambakoeraga Esaber Behending Met Wanda (Henny), Kätlin Martinson kuldse retriiveriga I´m Terra Antyda Kiara, Merika Laid segaverelise koeraga Billyga, Moonika Trumm austraalia lambakoeraga Peak River Fly Graceful Pitta Brit (Grace), Kai Saar šveitsi valge lambakoeraga Born To Win White Mayday (Miia) ja Marika Samlik segaverelisega koeraga Fiona.

 

Eesti Meistrid 2016 Agilitys: minide võistlusrühmas  Keida Raamat ja koer šeltie My, midides Kaisa Tsäro ja koer šeltie Lizzi ning maksides Marje Piiroja ja belgia lambakoer malinois Süsi.

 

Agilitys on palju osalejaid, võistlused väga konkurentsitihedad ja pjedestaalikohtadele saamine võib sõltuda pisivigadest. 2016 meistrivõistluste koondtulemusena jõudsid Aktiivi võistluspaarid oma võistlusrühmade arvestuses esikümnesse minides Jaanus Rand ja Jessy 33 hulgast 8.koht, radadel saadud hinded „väga hea“ ja „suurepärane“, maksides Kätlin Martinson ja Kiara 34 hulgast 8.koht, hinded mõlemal rajal „suurepärane“ ning Merika Laid ja Billy 34 hulgast 10.koht, radadel saadud hinded suurepärane“ ja „väga hea“.Need on väga tublid saavutused ja koerteklubi Aktiiv on väga uhke oma liikmete üle.

 

Koerteklubi Aktiiv tipptulemus Eesti Meistrivõistlustel 2016 Agilitys on Kairi Raamatu ja Pepe saavutatud makside rühmas 34 hulgast 2. koht, mõlemalt rajalt saadud hinded „suurepärane“. Pepe on kuueaastane emane segavereline koer, kes oma igapäeva tööna karjatab Lääne-Saare vallas Meedla külas Uustla talu maadel piimakarja, tema perenaine on tuntud maakarjakasvataja Liia Sooäär.

 

Kairi Raamat on koerteklubi Aktiiv juhatuse liige ja agilitytreener, ta on Eesti Kennelliidu poolt atesteeritud koolitaja, kes on tegelenud koerte ja koeraomanike agility koolitamisega alates 2007. aastast. Hetkel treenivad tema käe all mitu korda nädalas 38 trennilist. Hiljuti käisid Kairi ja Pepe võistlemas Prantsusmaal Euroopa Lahtistel Meistivõistlustel, peagi sõidab Kairi Eesti agility võistkonna kaptenina Agility Maailmameistrivõistlustele Hispaaniasse.

 

 

Sisene või Liitu